build a website for free

Életképek

Legyél Te is mosolymanó!

2020. november 27.

A Mosolymanó programban a gyerekek megélhetik mindennapjaikban az önzetlen segítés örömét.
Kiemelkedően fontos feladatunknak tartjuk tanulóink karitatív szemléletének formálását.
Ezúton is köszönjük a szülőknek és a diákoknak, hogy támogatták az akciót, örömet szerezvén a rászoruló gyermekeknek.

Európai hulladékcsökkentési hét

2020. november 21-29.

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét missziója, hogy megszólítsa az embereket és felhívja a figyelmet a hulladékcsökkentés jelentőségére. Ökoiskolaként az idei tanévben is lelkesen csatlakoztunk a szemléletformáló kampányhoz.

A magyar nyelv napja

2020. november 13.

“Mi ezt a nyelvet szeretni tartozunk, ha ily szép és a maga nemében egyetlen nem volna is, mert a miénk.”

2011. szeptember 26-án a magyar országgyűlés november 13-át nyilvánította a magyar nyelv napjává. Ez a nap az 1844. évi II. törvénycikk elfogadásának időpontja, amely az állami és a hivatalos ügyek intézésében, valamint a magyar iskolákban használandó tanítási nyelvként a magyar nyelvet határozta meg.
Iskolánk tanulói rádiós műsorral emlékeztek meg a magyar nyelv napjáról. Ezt követően QR kódokon keresztül játékos anyanyelvi feladatokat oldottak meg.
A műsor szereplői az 5. a osztály tanulói voltak.

1956. október 23.

2020. október 22.

Iskolánkban rendhagyó módon emlékeztünk meg az 1956-os forradalom és szabadságharc 64. évfordulójáról.
Diákjaink a 7. évfolyamos tanulók által készített emlékműsort saját tantermeikben tekinthették meg.
A 7. c osztály tagjai ezt követően virágokat helyeztek el az 56-os emlékműnél.

Teleki Blanka emléknap

2020. október 20.

Iskolánk névadójának tiszteletére 2020. október 20-án Teleki Blanka emléknapot tartottunk.
Diákjaink a rádiós emlékműsor meghallgatása után virágokat helyeztek el az aulában található szobornál.

Az állatok világnapja

2020. október 05.

Alsó tagozatos diákjaink munkáiból nyílt kiállítás iskolánk aulájában az állatok világnapja alkalmából. Tanulóink a világnap alkalmából adományokat gyűjtöttek az Alpha Segítő Kéz Állatkórházi Alapítvány (ASKA) számára.

A zene világnapja

2020. október 1.

2020. október 1-jén a zenei világnapot közös énekléssel, komolyzenei művek részleteinek hallgatásával, hagyományteremtő szándékkal QR-kód fejtéssel és a Hermann László Zeneiskola koncertjén való részvétellel ünnepeltük.

Egészségtudatos és környezetbarát életmód

2020. szeptember 25.

Az egészségtudatos és környezetbarát életmód áll a Jancsárkert által meghirdetett családi hétvége középpontjában. Szeptember 25-én pénteken „Állomásról állomásra” címmel interaktív ismeretbővítéssel folytatódtak a változatos programok; az eseményre meghívott kisiskolások és ovisok játékos foglalkoztató programokon vehettek részt.

Iskolánkból az 1.c és a 3. a osztály vett részt. Ökoiskolaként fontosnak tartjuk, hogy diákjaink körében sok hívet szerezzünk a környezetvédelemnek, az egészséges életmódnak.

A fő „műsorszám” Borbás Edit, gazda által működtetett almalékészítő gépsor volt pénteken, a gyerekek végigkísérhették a gyümölcslékészítés folyamatát; a gyerekek bedobták a gépsor elején az almát a végén pedig megkóstolhatták az elkészült almalevet.” - emelte ki Schulz György, a Jancsárkert Piac és Közösség Egyesület elnöke.

Vámos Robi: Rendkívüli rajzóra

Bátorság, önbizalom és önismeret rajzokon át - mert minden gyerek egy rendkívüli csoda!
2020. szeptember 8.

2020. szeptember 8-án az első, harmadik és negyedik évfolyam egy-egy osztályába Vámos Robi látogatott el. Őt legtöbben a Táblácskából ismerik. A rendhagyó rajzóra keretében kis tanulóink mindegyike megtapasztalhatta, lehetetlen nincs, vagy ahogy Robi mondaná, minden sikerül, csak hinni kell!

Napos Iskola

Digitális tablók