free web builder

Tudástár

E-kréta

Tanári modul

Az alsó és felső tagozatban tanítók feladatait és a napló használatát mutatja be.

Osztályfőnöki modul

Az osztályfőnökök feladatait tárgyalja.

E-ellenőrző

Az E-ellenőrző használatát mutatja be a szülőknek és a diákoknak.

Eduroam

Eduroam WIFI hozzáférés biztosítása minden iskolapolgárnak

Mi is az Eduroam?

Az Eduroam (Education Roaming) oktatási és kutatási intézmények nemzetközi szövetségének a szolgáltatása, amely lehetővé teszi a szövetség tagjainak felhasználói számára, hogy egy másik eduroam szövetségbeli tag intézményébe ellátogatva ugyanazt a Wifi felhasználónevet és jelszót használják, mint amit a saját intézményükben használnának. Így az Eduroam szövetségi tagok felhasználóinak csak egyszer kell beállítaniuk a Wifi hozzáférést és utána minden Eduroam intézményben mindenféle beállítás és konfiguráció nélkül muködik a Wifi hozzáférésük.

Hogyan lehet regisztrálni az Eduroamhoz?

A csatlakozás egyszeri regisztrációhoz kötött! A regisztrációt az iskolai rendszergazda végzi. A regisztráció után a telefon/tablet/notebook csatlakoztatásához a következő 2 adatra lesz szükség:
Felhasználói név: username@szigetu-szfv.sulinet.hu (username az egyedi azonosító, amit levélben megkaptál)
Jelszó: Amit a levélben megkaptál.

Hogyan lehet csatlakozni az Eduroamhoz?

Windows operációs rendszert használó notebook esetén : Leírás
(Tipp: mivel a rendszer használatához telepíteni kell egy programot, így a jelszó beállítása után az otthoni netet használva letölthető és beállítható a hozzáférés, majd következőben a csatlakozás az iskolában már automatikus lesz.)

Csatlakozás Android operációs rendszert használó telefonról, tabletről: Leírás
(Tipp: mivel a rendszer használatához telepíteni kell egy applikációt és egy tanusítványt, így a jelszó beállítása után az otthoni WIFI-t/Mobilnetet használva beállítható a hozzáférés, majd ezt követően a csatlakozás az iskolában már automatikus lesz.)

Csatlakozás Apple IOS operációs rendszert használó telefonról, tabletről: Leírás
(Tipp: mivel a rendszer használatához telepíteni kell egy tanusítványt, így a jelszó beállítása után az otthoni WIFI-t/Mobilnetet használva beállítható a hozzáférés, majd ezt követően a csatlakozás az iskolában már automatikus lesz.)

Csatlakozás Windows 8.1 operációs rendszert használó telefonról, tabletről: Leírás
(Tipp: mivel a rendszer használatához nem kell semmit telepíteni, hanem csak a WIFI-t megfelelően paraméterezni, így a WIFI jó beállítása után a csatlakozás az iskolában már automatikus lesz.)

Az adott eszközhöz és operációs rendszerhez letölthető Cat fájlok. Ennek segítségével egyszerűbb a kapcsolódás, és nem olvasható ki a jelszó. LETÖLTÉS.

Mobirise

SMART interaktív tábla

Smart interaktív tábla használatával kapcsolatos videók elérhetők az alábbi linken.

Címünk

SZIGET UTCA 1.